O čem to je?

Hellsing LARP je ryze bitevní záležitost. Víkendová bitva kombinující airsoft a dřevárnu. Akce je mnoha lety odladěná, takže počítáme s tím, že někdo je tu jen pro šerm a jiný jen pro střílení. Zároveň je nám jasné, že neustálá bitva je dost náročná a tak jsou zahrnuty regenerační přestávky.

Co od toho čekat?

Cílem je udělat co největší mlata, řežbu, bitku, rubanici, grindění. Vzduch musí zhoustnout plastem a granáty, duté rány dopadajících mečů musí být neustále slyšet společně s urážkami protivníků v ideálním poměru 1:1. Věrni tradici zachováváme i párty část v pátek a sobotu. Můžem se pochlubit spoustou zábavy a adrenalinu.

Co od toho nečekat?

Pokud preferujete imerzivní LARPy, tak Vás zklamu. Nejsou tu pro všechny detailně popsané postavy – každý jede za bezejmenný kanonenfutr. Stejně tak nečekejte příliš složitá, kombinační pravidla. Máme sice klasy a v rámci nich jde postavit pár slušných komb, ale rozhodně nejde o progresivní vývoj postavy s odemykáním skillů. Každý umí to co v reálu + to co si přiveze.

Na co si dát bacha?

Pravidla jsou napsaná tak, aby pokryla 99% situací. To jedno zbylé procento nebudeme popisovat a pořešíme to vždycky situačně. Snažte se ale i v žáru bitvy přemýšlet mozkem. Pokud si nebudete něčím jistí – konfrontujte pravidla. Pokud si nebudete jisti výkladem pravidel – konfrontujte organizátora. Obvykle to jede bez problémů, ale přidám mé dva oblíbené zákysy, které jsem musel řešit posledně:

* Přišel za mnou hráč, že ho někdo mlátí štítem a že chce, abych s tím něco dělal. Našli jsme tedy podezřelého a celou situaci řešili s oběma mezi šesti očima. Z celého incidentu nakonec vzešlo, že stěžovatel se rozběhl proti podezřelému, který se proti němu zapřel štítem o zem. Dle zákonů fyziky, když došlo ke kontaktu, se útočník odrazil od pevně zapřeného štítu a upadl na zem – jistě se mnou budete souhlasit, že k žádnému překročení pravidel u obránce nedošlo.

* „Je to přece v pohodě, když utíkáš se zapáleným granátem v ruce, tak na tebe nefunguje střelba.“ To prosím pěkně není pravda a ani nikdy nebyla. Nepodařilo se mi zjistit, odkud tato poučka vzešla, ale prosím vás o co nejrychlejší odhazování zapálených granátů. A rozhodně nepočítejte s tím, že by kombinace granátu a běhu mohla fungovat jako prevence před střelbou.